Бројката на заразени од коронавирусот во Македонија се искачи на 76, заразени има во шест градови


1
1 споделување, 1 допаѓање

Вкупниот број на заразени пациенти со коронавирус до сега се искачи на 76, откако попладнево се дијагностицирани уште 6 лица позитивни на вирусoт, соопштија од Министерството за здравство.

Во текот на вчерашниот ден потврдени се и двајца сопружници од Кавадарци, а во процес на тестирање е уште едно лице од од истиот град кое нема поврзаност со другите два случаи.

коронавирус во Македонија

Министерот Филипче соопшти дека сите нови пациенти се со лесна или средна клиничка слика освен првата пациентка од Дебар која беше заразена од коронавирусот и истата е на апарати за дишење.

Според последните информации, градови зафатени од коронавирусот се Скопје (40), Дебар (30), Штип (2), Кавадарци (2), Гостивар (1) и Охрид (1).


Која е Вашата реакција за овој пост? (макс. 3 реакции)

hate hate
2
hate
confused confused
1
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Коментари

Меме генератор
Меме
Поставете свои сопствени слики за да направите сопствено меме