ВИДЕО: Силен земјотрес од 5,3 степени го погоди Загреб


1
1 споделување, 1 допаѓање

Утрово во 06:23 минути силен земјотрес го погоди Загреб и околината.

Утрово во 6,23 часот, земјотрес со јачина од 5,3 степени го погоди Загреб во 6,23 часот, проследен со уште еден потрес со јачина од 5 степени, објави Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

земјотрес Загреб

Епицентарот бил на 6 километри од главниот град со јачина од 5,3 степени според Рихтер и на длабочина од десет километри.

Вторичниот земјотрес се случил околу 7,20 часот и неговата јачина, според првичните податоци, била пет степени по Рихтеровата скала.

zemjotres Zagreb

Во некои делови на Загреб нема вода и кус период беше прекинато снабдувањето со електрична енергија.

Погледнете го видеото кое беше објавено на index.hr:

Jak potres zatresao Zagreb.

Gepostet von Index.hr am Samstag, 21. März 2020


Која е Вашата реакција за овој пост? (макс. 3 реакции)

hate hate
1
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win

Коментари

Меме генератор
Меме
Поставете свои сопствени слики за да направите сопствено меме