Следете не на социјалните мрежи

Видеа

Видео: Роналдињо неможе без топка – Погледнете како игра одбојка во затвор!

Објавено

на

Бразилската фудбалска легенда Роналдињо повеќе од две недели се наоѓа во парагвајскиот затвор Асунсион поради влегувањето во Парагвај со лажен пасош.

Неговите адвокати неодамна понудија 1.4 милиони евра оштета за тој да биде пуштен на слобда, но судот ја одби таа понуда.

Од затворот се појавуваат снимки и фотографии на кои се гледа како славниот фудбалер ги минува деновите.

Но, сега се појави и видео како Роналдињо игра нешто помеѓу серва и одбојка, односно одбојка, со нозе….

Реклама onlinestore.mk
Коментари
Реклама Тик Так и Зорка
Реклама Мебел Ви
Реклама Ремедиум Вет
Реклама Кони Копи

Следете не на Facebook

Најчитани