Зајакнете го имунитетот за време на коронавирусот со овој рецепт


1
1 споделување, 1 допаѓање

Во одредена мера да се заштитите од пандемијата која не демне во овој период, важно е да го зајакнете вашиот имунитет.

Препорачливо е да се започне утрото со пијалок од куркума бидејќи е исклучително здрава и хранлива и има силни антиоксидативни својства.

Состојки: Лажица куркума, половина лимон, лажичка мед, лажичка масло од кокос, цимет

Загрејте шоља вода, но не да зоврие или да е премногу топла. Додадете лажичка куркума, половина сок од лимон, лажичка мед, лажичка масло од кокос и добро измешајте. Додадете цимет по желба.

Куркумата ќе биде на дното на чашата, па мешајте ја водата додека ја пиете за да се искористите целата предност на оваа супер намирница.


Која е Вашата реакција за овој пост? (макс. 3 реакции)

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Коментари

Меме генератор
Меме
Поставете свои сопствени слики за да направите сопствено меме