Зајакнете го вашиот имунитет брзо и ефикасно со сок од портокал и ѓумбир


1
2 споделувања, 1 допаѓање

Сокот од портокал со ѓумбир е многу богат со витамин Ц и заштитни состојки кој покрај неговиот егзотичен и луткаст вкус ќе бидат корисни за вашиот имунитет.

sok od portokal i gjumbir

 

Подготовка:
Исцедете неколку портокали, додадете малку минерална вода, малку мелен ѓумбир и свежо нане. Сите состојки ставете ги во поголем бокал и промешајте.

Може да се послужи веднаш или да се излади во ладилник.


Која е Вашата реакција за овој пост? (макс. 3 реакции)

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Коментари

Меме генератор
Меме
Поставете свои сопствени слики за да направите сопствено меме