„40 Fingers“ со ексклузивен концерт во Скопје


0
1 споделување
Четворица музичари, со сосема различни музички приказни, кои поединечно на италијанската музичка сцена се веќе добро познати по многуте проекти,
преку т.н. техника  fingerpicking на акустични гитари кои истражуваат нови звучни универзуми, изведувајќи широк репертоар на оригинални дела  до познати музички теми аранжирани  за четири гитари. На овој начин тие ни овозможуваат врвна музичка изведба  што ја воодушевува публиката.
Реинтерпретација на одличните класици на модерната музика,
од Piazzollа до Beatles, од Dire Straits до Eric Clapton, изразувајки се во различни музички правци од џез до латиноамериканската музика.
Најлегендарните  песни и најдобрите звуци испреплетени во одлично искуство.
Она што следи е возбудливо искуство за публиката.
Најпопуларните песни од настапите вклучуваат:
Toto – Africa, The Eagles – Hotel California, Game of Thrones Medley / The Gael (Last of Mohicans Theme song),Eric Clapton – Tears in Heaven,
Queen – Bohemian Rhapsody, John Williams – Star Wars Medley,Dire Straits – Sultans of swing , The Beatles – Hey Jude
09.03.2020 (понеделник) 20ч. Македoнска Филхармонија (нова концертна сала)
Бидете дел од едно неповторливо искуство!

Која е вашата реакција за оваа објава?

Cute Cute
0
Cute
Lol Lol
0
Lol
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
Win Win
0
Win
Like Like
0
Like
Cry Cry
0
Cry
Dislike Dislike
0
Dislike

Коментари

Choose A Format
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format