HUAWEI Assistant – TODAY ја доби светски познатата награда за дизајн „Red Dot” 2020


Huawei Assistant – TODAY е награден со „Оскар“ во дизајнерската индустрија – наградата „Red Dot“ на „Brand & Communication Design“. Наградата Red Dot е една од трите светски награди за дизајн, заедно со наградата IF Design (Германија) и Меѓународните награди за извонредност IDEA (Америка). Во согласност со мотото на Red Dot „во потрага по добар дизајн и креативност“, оваа награда ги докажува напорите и посветеноста на Huawei за континуирана иновација и интелигентно корисничко искуство. Брендот беше меѓу ретките избрани да добијат награди оваа година, а илјадници учесници се натпреваруваа за овој меѓународно признат печат за исклучителен дизајн на квалитет.

HUAWEI Assistant – TODAY ќе продолжи да се развива кон уште попаметни услуги за своите клиенти во насока на подобрување на нивниот секојдневен живот. За таа цел, Huawei постојано бара начини да го оптимизира искуството на корисниците од гледна точка на потрошувачите со тоа што им обезбедува личен асистент во нивните секојдневни активности.


Која е вашата реакција за оваа објава?

Cute Cute
0
Cute
Lol Lol
0
Lol
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
Win Win
0
Win
Like Like
0
Like
Cry Cry
0
Cry
Dislike Dislike
0
Dislike

Коментари

Choose A Format
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format