(Видео) Како Симпсонови предвидоа дека Том Хенкс ќе биде заразен со коронавирус?


0
1 споделување

Шокантната вест дека популарниот холивудски актер, Том Хенкс е заразен со коронавирус ги шокираше фановите ширум светот, а истиот и е дијагностициран и на неговата сопруга Рита Вилсон.

Легендарната анимирана серија „Симпсонови“ позната е по својата необична способност да ги предвиди големите светски случувања, од изборот на американскиот претседател Доналд Трамп, караницата со машината за гласање во САД и кризата со ебола од 2014 до 2016 година.

Тврдењето кое остава без здив е дека Том Хенкс во долгометражниот филм „Симпсонови“ од 2007 година се самоизолира и изјавува: ,,Ако ме видите, оставете ме,,!

За ова денес се зборува низ целиот свет, а Симпсонови не само што го предвидоа избувнувањето на вирусот, туку понудија и решение во облик на џиновска купола која во една прилика ја поставува Агенцијата за заштита на животната средина.

Моментално актерот успешно се справува со овој вирус и е пред излекување од него.


Која е вашата реакција за оваа објава?

cute cute
0
cute
lol lol
0
lol
love love
0
love
fun fun
0
fun
win win
0
win
Like Like
0
Like

Коментари

Choose A Format
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format