Видео: Роналдињо неможе без топка – Погледнете како игра одбојка во затвор!


0
3 споделувања

Бразилската фудбалска легенда Роналдињо повеќе од две недели се наоѓа во парагвајскиот затвор Асунсион поради влегувањето во Парагвај со лажен пасош.

Неговите адвокати неодамна понудија 1.4 милиони евра оштета за тој да биде пуштен на слобда, но судот ја одби таа понуда.

Од затворот се појавуваат снимки и фотографии на кои се гледа како славниот фудбалер ги минува деновите.

Но, сега се појави и видео како Роналдињо игра нешто помеѓу серва и одбојка, односно одбојка, со нозе….


Која е вашата реакција за оваа објава?

cute cute
0
cute
lol lol
0
lol
love love
0
love
fun fun
0
fun
win win
0
win
Like Like
0
Like

Коментари

Choose A Format
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format