ВИДЕО: Што е заедничко помеѓу стара визит картичка и шминка?


Го споделуваме со вас следниот make up трик, кој ќе ви открие за тоа како да нанесете одреден тип шминка забрзано и совршено со помош на неколку стари… визит карти.

Се сомневате? Тогаш погледнете го видеото за да се уверите сами.

Видовте нели – и најтешките задачи во шминкањето можат да се олеснат со мал трик и на вистински начин.


Која е вашата реакција за оваа објава?

cute cute
0
cute
lol lol
0
lol
love love
0
love
fun fun
0
fun
win win
0
win
Like Like
0
Like

Коментари

Choose A Format
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format