Видео: Што има сега да каже „мастер“ Тони за коронавирусот!


0
2 споделувања

83-годишниот Тони или неговото правилно име е Таљат Селмани овие денови е повторно хит на социјалните мрежи со неговата изјава за коронавирусот која ја даде уште во месец јануари, кога вирусот беше актуелен само во Кина.

„Ако сакате да бидете здрави вежбајте секој ден, грипот не постои ако си во главата здрав“, тврди тој.

Додава во врска со коронавирусот вели дека тоа е измислен грип само да се продаваат лекови. „Кој знае што измислија Кинезите. Нема болест ако си здрав во главата“, додека тој.


Која е вашата реакција за оваа објава?

cute cute
0
cute
lol lol
0
lol
love love
0
love
fun fun
0
fun
win win
0
win
Like Like
0
Like

Коментари

Choose A Format
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format