ВИЦ: Како родителите на Трпе ја прават онаа работа?


2
2 поени

На родителите на Трпе им се присакало, па му намачкале лепче со мармалад, го заклучиле на терасата и му рекле дека нема да го отклучат додека не го изеде.
Потоа влегле во спалната соба и се фатиле за работа.
По малку време Трпе извикал:
– Тато!
– Што е?
– Комшијата Иван со фамилијата заминуваат на море. Товараат чамец на колата.
По малку време Трпе пак извикал:
– Тато!
– Што е?
– Комшијата Ѓорги со фамилијата заминуваат на планина. Товараат два шатора.
По некое време Трпе пак извикал од терасата:
– Тато!
– Што е пак сега?
– Комшиите Петар и Јадранка ја прават онаа работа!
– Од кај знаеш бе Трпе?
– Па и нивниот син јаде лепче мармалад на терасата!


Која е вашата реакција за оваа објава?

Cute Cute
3
Cute
Lol Lol
7
Lol
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
9
Wtf
Win Win
1
Win
Like Like
1
Like
Cry Cry
0
Cry
Dislike Dislike
0
Dislike

Коментари

Choose A Format
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format