ВИЦ: Плавуша и селанец


12
64 споделувања, 12 поени

Некој селанец сакал да ја помине реката со трактор, ама не знаел колку е длабока.
Здогледал некоја плавуша покрај патот.
– Невесто, рекава длабока е?
– Не!
Тргнал селанецот низ реката со тракторот и потонал целиот.
– Добро мори жено, нели е плитка водава?!
– А бре плитка е, прд малку на едни шатки до пола им беше!


Која е вашата реакција за оваа објава?

cute cute
2
cute
lol lol
28
lol
love love
0
love
fun fun
8
fun
win win
1
win
Like Like
3
Like

Коментари

Choose A Format
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format