Виц: Рамче удира во BMW на улица…


5
2 споделувања, 5 поени

Застанува човек со ново BMW на семафор, кога одпозади трас! Се врти тој, го гледа Рамче со фичо се удрил во бемвето.
Попиздува човекот, излага од кола и трга да го тепа.
– Немој, куме, гледаш дека сум сирот, јас возам фичо ти BMW!
Се сожалил човекот и го пуштил.
На следниот семафор ,пак ТРАС ,пак Рамче со фичото го удира од позади.
Сега веќе бесен човекот, излага, го фаќа Рамче за гуша и почнува да го дави.
– Немој, те молам, имам деца, жена…, – плаче Рамче.
Пак овој се сожалува и го пушта.
Следен семафор, пак ТРАС! Човеков не може да поверува, се врти, кога Рамче од позади ја извадил главата од прозор и му вика:
– ИДИ, ИДИ, КУМЕ, ЈА СУМ!!


Која е вашата реакција за оваа објава?

cute cute
2
cute
lol lol
7
lol
love love
0
love
fun fun
6
fun
win win
2
win
Like Like
1
Like

Коментари

Choose A Format
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format