Трпе како вработен во музеј…


0
3 споделувања

Трпе го запослиле како водич во музеј. Еден ден во музејот на посета дошла голема група на туристи од Англија.

Доаѓа до еден скелет и гордо кажува:
– Е па господа, ова е скелетот на Александар Македонски, неодамна е откопан тука во Македонија!
А некој од туристите:
– А овој помалиот скелет до него, чив е?
– Е па и тој е на Александар Македонски, само кога бил помал!


Која е вашата реакција за оваа објава?

Cute Cute
1
Cute
Lol Lol
6
Lol
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
Win Win
0
Win
Like Like
0
Like
Cry Cry
0
Cry
Dislike Dislike
0
Dislike

Коментари

Choose A Format
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format