ВИЦ: Како се соопштува дома за ќец по математика


2
2 поени

13-годишна тинејџерка му вели на татко си:
– Тато, нешто ме боли грлото!
– Од што?
– Мислам дека е од водката што ја пиев сношти…
– Ти пиеш?!
– Па да, излеговме со дечко ми…
– Имаш и дечко?!
– Е де, де, не ми е од вчера…
– И како изгледа?
– Пааа… 3-та средно е, има пирс на носот, малку е немирен, ама ќе отиде на разговор со педагогот на гимназијата и ќе се смири!
– Ооооо!
Таткото веќе е блед како крпа.
– Оф, и главата нешто ме боли, сигурно е од дискотеката…
– Си била и во дискотека???
– Па, да! Само тамо дозволуваат да се пуши трева…
– Ти пушиш трева?!!!
Таткото веќе е пред инфаркт…
– И мислам дека ти ја чукнавме колата!
– Твојот дечко ја возел мојата која?!
Таткото веќе се фаќа за срцето и легнува да умира.
Ќерката:
– Се зафркавам бе татичкооо! Сакав само да ти кажам, дека има многу пострашни нешта од еден ќец по математика…


Која е вашата реакција за оваа објава?

Cute Cute
1
Cute
Lol Lol
1
Lol
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
5
Wtf
Win Win
0
Win
Like Like
3
Like
Cry Cry
0
Cry
Dislike Dislike
0
Dislike

Коментари

Choose A Format
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format