ВИЦ: Рамче во Сахара


7
1 споделување, 7 поени

Шета Рамче по Сахара со пешкир за плажа на рамо, сретнува бедуин и го прашува:
– Абе, другар, уште колку има до морето?
– Па, околу 3.000 километри.
– Е стварно е далеку… ама плажава ви е супер!


Која е вашата реакција за оваа објава?

cute cute
1
cute
lol lol
9
lol
love love
1
love
fun fun
3
fun
win win
0
win
Like Like
2
Like

Коментари

Choose A Format
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format