ВИЦ: Трпе и јеховиниот сведок


1
2 споделувања, 1 поен

Ѕвони некој на вратата кај Трпе, излегува, ја отвара вратата:

– Добар ден, јас сум од Јеховините сведоци, сакам да поразговарам со Вас ако може.

– Повелете влезете, седнете. За што сакате да разговараме?

– Уф, у пи*ку матер, навистина незнам!?? Никогаш не сум стигнал до овде….


Која е вашата реакција за оваа објава?

cute cute
1
cute
lol lol
1
lol
love love
1
love
fun fun
4
fun
win win
0
win
Like Like
0
Like

Коментари

Choose A Format
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format