Без кои пет работи не можете да го замислите денот?


2
2 поени

Дали некогаш сте размислувале за работите без кои не можете ни да замислите да ви помине денот? Листата е сигурно прилично долга, а на неа веројатно се наоѓаат пријателите, добра музика, интернет, можеби еден пар добри патики за трчање, четкичка за заби….

Без кои пет работи не можете да го замислите денот?

Ако моравте да одберете пет работи без кои не можете да „функционирате“ во текот на денот, кои би биле тие? Сигурни сме дека секој еден од нас има сопствена листа на неопходни „ситници кои живот значат“, но сакавме да провериме и што се наоѓа на ваквата листа кај една од најактуелните пејачки во регионот, харизматичната Сенидах.

  • Инспирација. Ја пронаоѓа секаде околу себе, во луѓето, во местата, во боите и ја претвора во звук, ја изразува преку текст или ја претставува преку нејзиниот специфичен стил на облекување.
  • Модни додатоци. Сенидах е страстен љубител на убави и модерни парчиња облека. Нејзиниот автентичен стил на облекување е инспирација за многумина во регионот.
  • Кафе. Како што велат стиховите од еден од нејзините хитови „Само уживај“, Сенидах сака да ужива во животот. Поради тоа од кафето повеќе бара уживање отколку енергија, така што се одлучува за кремасто млечните вкусови на кафе. Таа со себе секогаш има Insta Grand 3in1 Classic кафе, бидејќи пиењето на тоа кафе е еден од начините на кои таа си удоволува себеси, а притоа и наоѓа начин да се опушти.
  • Мобилен телефон. На него секојдневно ја слуша нејзината омилена музика, слика селфија и видеа, и секако, разговара со нејзините фанови.
  • Љубов. Према себе, према пријателите, према музиката или модата… „Бидејќи без љубов не би била она што сум“, како што таа самата често напоменува.

Без кои пет работи не можете да го замислите денот?

Сенидах ви ги претстави нејзините пет работи без кои не може да ѝ помине ниту еден ден, а колку од нив се наоѓаат и на вашата листа? Дали ги има многу повеќе од пет и дали одбравте слични работи со оние на Сенидах?


Која е вашата реакција за оваа објава?

Cute Cute
0
Cute
Lol Lol
0
Lol
Omg Omg
2
Omg
Wtf Wtf
1
Wtf
Win Win
0
Win
Like Like
0
Like
Cry Cry
0
Cry
Dislike Dislike
0
Dislike

Коментари

Choose A Format
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format