Какво кафе пие Сенидах?


2
2 поени

Кафето е еден од најпопуларните пијалаци на светот. Него го пиеме во различни пригоди и на различни начини. За некои силното црно кафе е првата работа на која размислуваат наутро, пред воопшто и да го погледнат низ прозорецот и да го видат новиот ден. Други пак повеќе сакаат да пробаат различни вкусови и додатоци и да уживаат во кремасто млечните вкусови на кафе.

Без кои пет работи не можете да го замислите денот?

Една од најпознатите пејачки во регионот, Сенидах, освен тоа што ужива во добрите работи секогаш кога има можност за тоа, обожува и да пробува нови вкусови кога се работи за кафе. Затоа нејзиниот избор, без разлика на тоа дали таа е на одмор или вредно работи на нови хитови, секогаш е Insta Grand 3in1 кафе, кое се одликува со нова рецептура, модерен дизајн и големо пакување. Оваа неодолива комбинација на кафе и млеко носи урамнотежен полн вкус на кафе и совршена кремаста текстура на која не може да ѝ одолее ниту една од најголемите ѕвезди во регионот. Сенидах од кафето сака само една работа – а тоа е уживање, па затоа скоро секогаш се одлучува за Insta Grand 3in1 Classic! Но, понекогаш таа сака и да експериментира со вкусовите, па во такви случаи го бира Insta Grand Cappuccino со вкус на слатка ванила која ја смирува и опушта, а често сака и да се заслади со вкусот на чоколада или ирски крем.

Без кои пет работи не можете да го замислите денот?

Секоја голтка Grand кафе претставува потполно ново искуство за неа, со богатата пена на која не може да ѝ одолее!


Која е вашата реакција за оваа објава?

Cute Cute
0
Cute
Lol Lol
0
Lol
Omg Omg
1
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
Win Win
0
Win
Like Like
1
Like
Cry Cry
0
Cry
Dislike Dislike
0
Dislike

Коментари

Choose A Format
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format