Совети за најлесно исфрлање на сите токсини од вашето тело


Скоро на секој му треба брза детоксикација на телото, а тоа се постигнува само со нов режим на исхрана.

На прво место треба да бидат цедените и смути соковите. Ручекот поминете го со супа, а за вечера внесете протеини.

  1. За појадок, сок од краставица, крушка, спанаќ, лимон и ѓумбир
  2. За ручек, супа од кромид, морков, компир и сок од домат
  3. Протеинската вечера треба да се состои од варен ослич со зеленчук приготвен на пареа

Доколку сакате овој процес да трае подолго, може и да ги менувате намирниците. Но треба да се задржи овој принцип, три оброка дневно.

Само следете ги овие правила и првите резултати ќе ги почуствувате за неколку дена.

Но запомнете една работа, хранете се на овој начин не повеќе од три дена.


Која е вашата реакција за оваа објава?

Cute Cute
0
Cute
Lol Lol
0
Lol
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
Win Win
0
Win
Like Like
0
Like
Cry Cry
0
Cry
Dislike Dislike
0
Dislike

Коментари

Choose A Format
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format