Десет работи кои треба да ги знаете за мажите


4
1 споделување, 4 поени

1. Колку помлади се, толку се поспонтани и склони на ризици мажите. Нивниот префронтален кортекс, одговорен за контролата на импулси , не е целосно развиен до околу 25-годишна возраст.

2. Момчињата преферираат девојки, кои не се согласуваат со нив за се. Едноставно е: тој мисли дека кога една жена постојано вели “да”, неспособноста да одбива лесно може да ја поттикне во прегратките на друг тип …

3. Кога некој добар со добар изглед си ја поправа вратоврска или чорапите или си ја мести шапката, тоа е форма на покажување и се фокусира на повеќе на неговата машкоста, пред да се обиде да те добие.

4. Ако сакаш да му помогнеш да се отпушти, зборувајте за факти (за архитектурата на зградата во која сте локални, зошто да не?) Наместо за чувства (колку си под стрес што се селиш во ново живеалиште). Машките мозоци не се толку добри во преработка на емоции, колку женските.

5. Три четвртини од мажите признаваат дека би поканиле жена на втора средба, ако на првата се насмевне и била позитивно расположена.

Десет работи кои треба да ги знаете за мажите

6. Нема потреба да правиш којзнае што за да му покажеш дека те интересира. Мажите се многу посклони да веруваат дека еден разговор бил можел да значи флерт.

7. Ергените имаат тенденција да бидат бунтовнички расположени кон општествените норми (тетоважи, да одат на работа после бурни забави) од зафатените момчиња. Причината е дека кај нив не е оформено чувството за идентитет, што се бара за да се биде дел од врската.

8. Баровите каде што се собираат за да гледаат фудбал, се идеално место за флерт. Не само затоа што таму е полно со мажи, туку поради натпреварувачката атмосфера (кога ќе наиде некое девојче) која ги тера нивото на тестостерон во организмот им да скока до небо.

9. Но заборави на флерт за време на каков и да е вид workshop. Неврзаните момчиња ги одбегнуваат овие работи, бидејќи веруваат дека слични настани покажуваат недостаток на знаење.

10. Иако мажите се поконкретни од жените во однос на важноста на изгледот, тие исто така имаат широк спектар на квалитети кои ги сметаат за привлечни.


Која е вашата реакција за оваа објава?

Cute Cute
0
Cute
Lol Lol
0
Lol
Omg Omg
0
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
Win Win
2
Win
Like Like
1
Like
Cry Cry
0
Cry
Dislike Dislike
0
Dislike

Коментари

Choose A Format
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format