Што велат неговите сексуални навики?


1
1 поен

Подеднаква ли е сексуалнотa желба кога е трезен и кога е под дејство на алкохол?
Дали сте со чувство на вистински емоционално врзани додека имате секс?
Дали паѓа по долгата предигра?
Кога не му е до секс, се извиинува ли со стресот во канцеларијата?
Дали те сака?

Тешко е да се даде категоричен одговор на ова прашање само според неговите сексуални навики, бидејќи тука станува збор за страст, либидо, сила и други најразлични фактори.

Што велат неговите сексуални навики?

Она што може да ви помогне во анализата на неговите чувства, е промената на сексуалното однесување во различни моменти. Уште ли те гледа со милост? Дали е доволно внимателен со твоите потреби, како кон своите?

Кога ти зборува во кревет, дали те тера да се чувствуваш посебно?

Секој човек има свој сексуален ракопис. Само интуицијата може да ти даде одговор дали е вљубен во тебе или чувства се згаснати. Ако почне да се однесува како потценет жиголо во кревет, сексот со тебе е должност – ете тогаш имате проблем. Но, ако неговата желба за секс едноставно намалила, немој да размислуваш и донесуваш генерални заклучоци. Секој нормален човек има поретко желба за секс, кога е подложен на 50-часовната работна недела или пак пие често. Намаленото либидо почесто се должи на стресот, отколку на згаснати чувства. Најдобар начин да го разбереш одговорот што ти треба е да го натераш да се почувствува како агент 007 – силен, неодолив, одличен љубовник – и потоа да го прашаш за неговиот поглед на вашата врска и сексуалниот живот.


Која е вашата реакција за оваа објава?

cute cute
0
cute
lol lol
0
lol
love love
1
love
fun fun
1
fun
win win
0
win
Like Like
0
Like

Коментари

Choose A Format
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format