6 совети за јакнење на имуитетот


2
2 поени
  1. Пијте овошни сокови  со јадењето. Витаминот Ц кој е во нив го помага апсорбирањето на железото.
  2. Зголемете ја количината на фолна киселина (витамин Б кој се наоѓа во јадења богати со скроб, леб, житарици) бидејќи го потикнува одбранбениот систем на телото.
  3. Сок од БРУСНИЦА помага против воспаление на мочните патишта, затоа пијте по една чаша дневно.
    6 совети за јакнење на имуитетот
  4. Лукот е популарен народски лек. Помага при настинка како и при регулирање на холестеролот во крвта и зголемен крвен притисок.
  5. Јогуртот содржи живи бактерии кои помагаат при варењето на храната.Особено е важно да се јаде многу јогурт ако неодамна сте земале антибиотици, бидејќи тие ја разложуваат и добрата и лошата цревна флора.
  6. Настојувајте да спиете од 6-8 часа секоја ноќ.

Која е вашата реакција за оваа објава?

Cute Cute
0
Cute
Lol Lol
0
Lol
Omg Omg
2
Omg
Wtf Wtf
0
Wtf
Win Win
0
Win
Like Like
0
Like
Cry Cry
0
Cry
Dislike Dislike
0
Dislike

Коментари

Choose A Format
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format